Де ще можна використовувати плитку, крім кухні та ванної

vikoristovuvati plitkuКерамічна плитка є одним з найбільш популярних матеріалів для оздоблення стін та підлоги. У квартирах та приватних житлових будинках її використовують здебільшого для облицювання кухні та ванної. Це пояснюється експлуатаційними якостями матеріалу.

Плитка стійко витримує підвищений рівень вологості повітря, температурні коливання, пряме нагрівання та є абсолютно водонепроникною. Вона гарно підходить для механічних навантажень і добре піддається прибиранню. Саме тому ремонт ванної кімнати та кухні не обходиться без використання керамічної плитки. Але матеріал може успішно вживатися для оздоблення інших приміщень. Сфера застосування плитки є набагато ширшою.

Передпокій

Вибір плитки для оздоблення передпокою буде відмінним рішенням. На підлогу завжди потрапляє багато бруду та пилу з вулиці. Взимку до цього приєднується сніг, лід та агресивні хімічні речовини, якими оброблюються тротуари міст. Тому підлога протягом усього року знаходиться під впливом забруднень надлишкової вологи. При відкритті дверей холодне повітря потрапляє в приміщення, тому температурні коливання поступово руйнують оздоблювальні матеріали. Але для плитки це не є небезпечним фактором. Крім цього, кахель добре витримує постійний механічний вплив від підошви взуття та гострих підборів.

Вітальня й спальня

Доволі нестандартним, але сучасним та оригінальним рішенням буде облицювання вітальні та спальні керамічною плиткою. Для цих приміщень підходить плитка на стіну з нестандартним дизайном. Гарним вибором стане кахель чи керамограніт, який імітує натуральну деревину, мармур чи природний камінь, бетон, теракот. Цифровий друк дозволяє виробляти плитку зі складними малюнками чи орнаментами на поверхні. Гарним рішенням буде вибір плиток з нестандартною формою: гексагони, витягнутий прямокутник, малоформатні розміри.

Балкон і лоджія

Плитку можна укладати як на засклених, так і на відкритих балконах. В другому випадку рекомендовано використовувати матеріал для зовнішнього застосування. В лоджіях часто монтують систему теплої підлоги, тому кераміка стане ідеальним рішенням для покриття. Плитка на балконі буде стійко витримувати люті морози та літню спеку. При цьому її легко очистити від забруднень.

Тераса

Для покриття тераси гарним варіантом буде використання керамограніту. Він має збільшену товщину та рельєфну нековзну поверхню. Матеріал не руйнується при низьких температурах, на сонці, добре витримує механічні навантаження. Також плитки мають стійкість до зносу четвертого чи п’ятого класу. Для відкритих майданчиків підійде також клінкер, теракотові та каучукові плити.

Фасад

Для облицювання фасаду використовується спеціальна клінкерні чи керамогранитні плити. Керамогранитні плити застосовуються при монтажі системи вентильованого фасаду, а клінкерна плитка укладається за допомогою атмосферостійкого клею. Поверхня матеріалу може бути стилізована під мармур, каміння, деревину, бетон, цеглу. Також плити можуть мати однотонний колір чи малюнок.